Uudised

Buddhapäeva tähistamine laupäeval, 13. mail – ürituse eelinfo

Põhjalikuma Buddhapäeva tähistamise info leiad siit: https://www.budakoda.ee/buddhapaev-2023/

Buddhapäeva ehk Vesaki tähistamine toimub sel aastal laupäeval, 13. mail kell 14.00-18.00 Umbusi budismi keskuses Põltsamaal.

Järgides Kagu-Aasia budistlikku traditsiooni, tähistame iga aasta maikuus koos teiste budistide ja budismihuvilistega Buddha virgumist ja elu. Sarnaseid Vesaki tähistamisi on Budakojas toimunud 2005. aastast alates ja tihti on neil tähistamistel keskne teema.

Selle aasta tähtpäeva teemaks on „Müüt ja rituaal minevikus ja kaasajas” ja sel teemal kõnelevad Märt Läänemets, Valdur Mikita, Kadri Raudsepp ja Dharmacharin Vaddhaka.

Teemakäsitlustes uuritakse seda, kas müüt ja rituaal on jätkuvalt oluliseks budismi osaks, kui olulised on need tänapäeva elus üldiselt ning mida müüt ja rituaal meile isiklikult tähendavad.

Hetkes sündivat keskendumismuusikat – muusikalisi vahepalasid harfil – esitab Liis Jürgens.

Kohapeal on avatud taimetoidusuupistete kohvik.

Umbusi budismi keskuse asukoha kohta leiab rohkem informatsiooni nende kodulehelt: https://umbusikeskus.wordpress.com/contact/

Kõik huvilised on teretulnud!

Umbusi budismi keskuse asukoha kohta leiab rohkem informatsiooni nende kodulehelt: https://umbusikeskus.wordpress.com/contact/

Kui sul on võimalik Tallinna või Tartu poolt tulles teistele osalejatele oma autoga küüti pakkuda või oled huvitatud kaasasõidu võimalusest, kirjuta palun meiliaadressil .

Lisainfo: 52 11 284,