Uudised

Vesaki – Buddhapäeva tähistamine – mai 2020

Pühapäeval, 17. mail kell 14.00-16.00 veebis

Järgides Kagu-Aasia budistlikku traditsiooni, tähistame iga aasta maikuus Budakojas Vesakit – Buddha virgumist ja elu. Seekord teeme seda oludest tingitult Zoomi veebisilla vahendusel.

Selle aasta tähtpäeva teemaks on „Kaastunne ja mõistmine”. Kaastunde teemal kõnelevad Teet Toome, Herdis Fridolin ja Hasso Krull:

  • Teet Toome: Kaastunne ja mõistmine – kahe tiivaga lind
    Juttu tuleb tiibeti budismi kahest alustalast, mida kumbagi ei saa teisest eraldi arendada, seekord rõhuga kaastundel.
  • Herdis Fridolin: Kui palju mõistmist on vaja loodusest hoolimiseks?
    Meie suhtumine loodusesse avardub vastavalt sellele, kui palju me looduses toimuvast ja sealsetest seostest teame. Kaastunne eluslooduse vastu võib olla ka vastuoluline. Tõeline hoolimine vajab võimalikult palju mõistmist ja kõige omavahelise seotuse tunnetamist.
  • Hasso Krull: Vangla männipuus: kaastunne ja kingitus

Hetkes sündivat keskendumismuusikat – muusikalisi vahepalasid harfil – esitab Liis Viira.


Kõik huvilised on teretulnud! Registreerimiseks saada palun meil hiljemalt üritusele eelneval päeval aadressile


Lisainfo: 52 11 284, 


Pilte varasematelt Buddhapäeva tähistamistelt:

2017. aasta Buddhapäeva keskseks teemaks oli “Kohalikku kuulates” ja sel teemal kõnelesid Märt Läänemets, Alari Allik, Doris Kareva ja Bodhikara. Hetkes sündivat keskendumismuusikat – muusikalisi vahepalasid harfil – esitas Liis Viira. 2017. aasta Buddhapäeva meenutusi leiab siit lingilt
2016. aasta Vesaki tähistamise keskseks teemaks oli oli “Buddha ja mets” ja sel teemal kõnelesid Hasso Krull, Herdis Fridolin, Alari Allik ja Bodhikara. Hetkes sündivat keskendumismuusikat – muusikalisi vahepalasid harfil – esitas Liis Viira.  2016. aasta Buddhapäeva meenutusi leiab siit lingilt. 
2014. aasta Vesaki tähistamise keskseks teemaks oli luule idast ja läänest, mis inspireerib meid budistlike õpetuste harjutamisel. Luulekatkendeid valisid Alari Allik, Märt Läänemets, Jaanus Valk, Elli Feldberg, Vaddhaka ja Bodhikara. Tiibetikeelsed austusvärsid Buddhale kõlasid laama Sangyas’e esituses. 
2013. aasta Buddhapäeva tähistamise teemaks oli “budismi tulevik”. Sõnavõttudega esinesid Kati Kivimaa, Alari Allik, Teet Toome ja Chipamong Chowdhury (bhikkhu Revata Dhamma). Ürituse kava leiab tutvumiseks siit lingilt.
2012. aasta Vesaki tähistamise teemaks oli “virgumise kujutamine” ja sel teemal kõnelesid Leho Rubis, Nagašila (Helsingi budistlikust keskusest) ja Doris Kareva.
2011. aastal oli Vesaki keskseks teemaks palverännumotiivid budismis (Märt Läänemets käsitles seda „Põimiksuutra“ valguses; Vaddhaka vaatles palverändu kaasaja Indias; Alari Allik rääkis palverännakust jaapani luuletaja Saigyō näitel.)
2007. aasta Vesaki teemaks oli budistlik looduseteemaline luule läbi ajastute (ürituse raames kõlasid nii tõlgitud värsid eri Kagu-Aasia kultuuridest kui ka Jaan Kaplinski esituses tema enda luulet).