Uudised

Vesaki – Buddhapäeva tähistamine – mai 2015

vesak 2015Tallinna Budakojas pühapäeval, 17. mail kell 14.00-16.30.

Järgides Kagu-Aasia budistlikku traditsiooni, tähistame iga aasta maikuus koos teiste budistidega Buddha virgumist ja elu.

2015. aasta Buddhapäeva keskseks teemaks on vaimse inpiratsiooni allikad ja sel teemal kõnelevad Alari Allik, Märt Läänemets, Bodhikara, Leho Rubis ja Monica-Linde Klemet.

  • Alari Allik: “Soovide täitumise tuba Andrei Tarkovski “Stalkeris””
  • Märt Läänemets “Isiklikke inspiratsioonihetki chan-mõtlustelt ehk “Mis see on?””
  • Bodhikara “”Virgumise puudutamine” ja dharmaharjutus vanglas”
  • Monica-Linde Klemet “Tiibeti raamat elust ja surmast”
  • Leho Rubis (teema täpsustub)

Muusikalised vahepalad Leho Rubise esituses.

Kohapeal taimetoidusuupisted ja joogid.
Kõik budismihuvilised on teretulnud!

Tallinna Budakoda (Luha tn 1.) asub Luha ja Koidu tänava nurgal. Parkimine Luha tänaval on pühapäeval tasuta.

Lisainfo: 52 11 284,

 


Pilte varasematelt Buddhapäeva tähistamistelt:

2014. aasta Vesaki tähistamise keskseks teemaks oli luule idast ja läänest, mis inspireerib meid budistlike õpetuste harjutamisel. Luulekatkendeid valisid Alari Allik, Märt Läänemets, Jaanus Valk, Elli Feldberg, Vaddhaka ja Bodhikara. Tiibetikeelsed austusvärsid Buddhale kõlasid laama Sangyas’e esituses. 

2013. aasta Buddhapäeva tähistamise teemaks oli “budismi tulevik”. Sõnavõttudega esinesid Kati Kivimaa, Alari Allik, Teet Toome ja Chipamong Chowdhury (bhikkhu Revata Dhamma). Ürituse kava leiab tutvumiseks siit lingilt.

2012. aasta Vesaki tähistamise teemaks oli “virgumise kujutamine” ja sel teemal kõnelesid Leho Rubis, Nagašila (Helsingi budistlikust keskusest) ja Doris Kareva.

2011. aastal oli Vesaki keskseks teemaks palverännumotiivid budismis (Märt Läänemets käsitles seda „Põimiksuutra“ valguses; Vaddhaka vaatles palverändu kaasaja Indias; Alari Allik rääkis palverännakust jaapani luuletaja Saigyō näitel.)

2007. aasta Vesaki teemaks oli budistlik looduseteemaline luule läbi ajastute (ürituse raames kõlasid nii tõlgitud värsid eri Kagu-Aasia kultuuridest kui ka Jaan Kaplinski esituses tema enda luulet).