Uudised

Budakoja suvelaager 2024 (2.08-9.08)

suvelaager
Õhtupäike Kamnitsas (Foto: Herdis Fridolin)

Meditatsioonilaager teemal „Looduses ärkvel“

Juhendab Dharmachari Vajragupta

Selle aasta Budakoja suvelaager toimub reedest (2.08) kuni reedeni (9.08). Nii nagu varasematelgi aastatel leiab laager aset Kamnitsas Võrumaal.


Laagri teema „Looduses ärkvel“

Maailm on elav, tulvil elu ja teadlikkust. Aga vahel, kui oleme haaratud kümnest tuhandest asjast, me ei märka ümbritseva maailma ilu ja elusust. Me ei pane tähele tõde, mida see võib meile õpetada. Kui oleme maailmast ära lõigatud, oleme ära lõigatud ka sellest, kes me tegelikult oleme.

Selles laagris uurime, kuidas olla maailmas ja looduses rohkem ärkvel. Meditatsiooniperioodid vahelduvad Kamnitsa ümbruse looduses uitamisega. Nädala jooksul võid hakata märkama, kuidas su meeled muutuvad erksamaks, sinu maailmaga seotuse tunne tugevneb ja sinu meditatsioongi avaneb üllatavatel viisidel. Laager aitab su kujutlusvõimel ärgata ellu, näha seoseid enda siseelu ja ümbritseva looduse vahel.

Arutleme ka luuletuste ja budistlike õpetuste üle, et aidata meil mõtiskleda oma inimliku suhte üle loodusega. Veedame laagris palju aega õues, nii et ole valmis igasuguseks ilmaks ja võta igaks juhuks kaasa ka veekindlad riided ja jalanõud.

Laagrit juhendab Vajragupta inglise keeles. Tõlge eesti keelde.


Vajragupta

Laagri juhendaja Vajragupta on kogenud budismi- ja meditatsiooniõpetaja Inglismaalt Croydonist. Ta on kirjutanud budismi teemal viis raamatut, sealhulgas „Wild Awake: Alone, Offline and Aware in Nature“. Eesti keeles on temalt ilmunud raamatud „Budism igapäevaelus“ ja „Maailmatuultes seilates“.

NB! Laager sobib neile, kes on põhjalikult tuttavad hingamise teadvustamise ja heasoovlikkuse (mettā bhāvanā) meditatsiooniga.


Laagrist

Laagrisse tuleb kaasa võtta oma magamiskott või muu magamisvarustus ja võimalusel telk. Menüüs on taimetoit ja see valmib osavõtjate kaasabil. Laager algab reedel (2.08) õhtusöögiga kell 19.00 ja lõpeb järgmisel reedel (9.08) lõunasöögiga.


Laagris osalemise tasu:

Tavahind: 110 eurot
Soodushind tudengitele, pensionäridele ja töötutele: 85 eurot
Hind toetajale: 135 eurot. (Püüame laagri osavõtutasu osalejatele võimalikult soodsana hoida – kui on võimalust laagri läbiviimist enam toetada, oleme väga tänulikud!)
Laagri lõpus palume võimalusel toetada õpetajat annetuse ehk dāna’ga.


Laagris osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud. Palun anna hiljemalt 26.07 märku oma osalusest meiliaadressile . Lisateavet kohalepääsemise kohta saadetakse osalejatele 27.07. Pärast kinnituse saamist maksa osavõtutasu panka (MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank).
Registreerimine ja info: .