Uudised

Budakoja suvelaager 2023 (04.08-11.08)

suvelaager
Õhtupäike Kamnitsas (Foto: Herdis Fridolin)

Meditatsioonilaager teemal „Ole siin ja praegu“

Juhendab Dharmacharini Advayasiddhi

Selle aasta Budakoja suvelaager toimub reedest (4.08) kuni reedeni (11.08). Nii nagu varasematelgi aastatel leiab laager aset Kamnitsas Võrumaal.


Laagri teema “Ole siin ja praegu”

Kuidas kohata oma kogemust nii, nagu see on siin ja praegu? Kuidas osaleda uudishimulikult, lahkelt ja targalt selles igavesti muutuvas vaatemängus, mida kutsume eluks? Seda me selles laagris uurimegi.

Heasoovlikkuse (paali k. mettā) ja kehakesksete harjutustega alustades vaatame, kuidas taipamine ja vabanemine saavad võimalikuks, kui me ei vali ega eelista üksnes teatud kogemusi, vaid kohtame neid kõiki lihtsa uudishimu, lahkuse ja mõistmisega. Kasutame muistset budistlikku eetika, meditatsiooni ja mõistmise mudelit, samuti olemasolu kolme tunnust (lakṣaṇa’d), et näha nende abil läbi kõigist oma ootustest ja lugudest ning leida vabadust ja armastust, mis on kättesaadavad, kui olla lihtsalt käesolevas hetkes.

Laagrit juhendab Advayasiddhi inglise keeles. Tõlge eesti keelde.

Advayasiddhi

Laagri juhendaja Advayasiddhi on kogenud dharma- ja meditatsiooniõpetaja ning teda armastatakse tema kerguse, sügavuse ja huumorimeele poolest. Ta on jaganud dharmat enam kui 20 aastat ja olnud Triratna ordineeritud budistide ühenduse liige alates 2007. aastast. Talle meeldib aidata inimestel süvendada oma dharmaharjutust ja tal on selles vallas palju kogemusi.

NB! Laager sobib neile, kes on põhjalikult tuttavad hingamise teadvustamise ja heasoovlikkuse (mettā bhāvanā) meditatsiooniga.


Laagrist

Laagrisse tuleb kaasa võtta oma magamiskott või muu magamisvarustus ja võimalusel telk. Menüüs on taimetoit ja see valmib osavõtjate kaasabil.
Laager algab reedel (4.08) õhtusöögiga kell 19.00 ja lõpeb järgmisel reedel (11.08) lõunasöögiga.


Laagris osalemise tasu:

Tavahind: 110 eurot
Soodushind tudengitele, pensionäridele ja töötutele: 85 eurot
Hind toetajale: 135 eurot. (Püüame laagri osavõtutasu osalejatele võimalikult soodsana hoida – kui on võimalust laagri läbiviimist enam toetada, oleme väga tänulikud!)
Laagri lõpus palume võimalusel toetada õpetajat annetuse ehk dāna’ga.


Laagris osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud. Palun anna hiljemalt 28.07 märku oma osalusest meiliaadressile . Lisateavet kohalepääsemise kohta saadetakse osalejatele 29.07. Pärast kinnituse saamist maksa osavõtutasu panka (MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank).
Registreerimine ja info: .