Uudised

Budakoja suvelaager 2022 (29.07-05.08)

suvelaager
Õhtupäike Kamnitsas (Foto: Herdis Fridolin)

Meditatsioonilaager teemal “Kaastunne ja tühjus”

Selle aasta Budakoja nädalane mõtluslaager toimub reedest (29.07) kuni reedeni (05.08). Nii nagu varasematelgi aastatel leiab laager aset Kamnitsas Võrumaal.


Laagri teema “Kaastunne ja tühjus”

Buddha õpetas, et neli jumalikku elupaika (brahmavihaarat) – siiras heasoovlikkus, kaastunne, kaasaelav rõõm ja võrdne suhtumine – ei ole üksnes rahuseisundid, vaid ka meele vabastamise teed. Laagri esimeses pooles uurime brahmavihaarasid, et luua pinnas tühjuse vaatlemisele laagri teises pooles.

Laagrit juhendab Tejananda inglise keeles. Tõlge eesti keelde.

Vajraloka laagrikeskuses Põhja-Walesis tegutsev Tejananda on Triratna kogukonnas üks kogenumaid meditatsiooniõpetajaid.


Laagrist

Laagrisse tuleb kaasa võtta oma magamiskott või muu magamisvarustus ja võimalusel telk. Menüüs on taimetoit ja see valmib osavõtjate kaasabil.
Laager algab reedel (29.07) õhtusöögiga kell 19.00 ja lõpeb järgmisel reedel (05.08) lõunasöögiga.

NB! Laager sobib neile, kellel on vähemalt kuus kuud hingamise teadvustamise ja heasoovlikkuse (mettā bhāvanā) meditatsioonide harjutamise kogemust.


Laagris osalemise tasu:

Tavahind: 100 eurot
Soodushind tudengitele, pensionäridele ja töötutele: 75 eurot
Hind toetajale: 125 eurot. (Püüame laagri osavõtutasu osalejatele võimalikult soodsana hoida – kui on võimalust laagri läbiviimist enam toetada, oleme väga tänulikud!)
Laagri lõpus palume võimalusel toetada õpetajat annetuse ehk dāna’ga.


Laagris osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud. Palun anna hiljemalt 22.07 märku oma osalusest meiliaadressile . Lisateavet kohalepääsemise kohta saadetakse osalejatele 23.07. Pärast registreerimise kinnituse saamist maksa osalustasu panka MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907 (Swedbank).
Registreerimine ja info: .