Uudised

Budakoja suvelaager 2013

Dhivan

Dharmacharini Sraddhagita

“Vabanemise väravad ja wabi-sabi”.

Nädalane mõtluslaager meditatsioonide ja mõtisklustega. Avame väravaid värsside ja filmi kaasabil ning vaatleme lähemalt meid ümbritsevat maailma.

Seekordne Budakoja suvelaager toimub reedest (02.08) kuni reedeni (09.08) . Nii nagu eelmiselgi aastal leiab laager aset Kamnitsas Põlvamaal.

Sel aastal juhib suvelaagrit Dharmacharini Sraddhagita. Sraddhagita on õpetaja Londoni budistlikus keskuses ja tema eestvedamisel on ka varem Eestis laagreid toimunud.

“Tingimatuni jõutakse tingitu põhjaliku mõistmise teel,
piltlikult öeldes minnes tingitu põhjani välja ning väljudes selle teiselt poolt.”
Sangharakšita

Selles laagris vaatleme lähemalt tingitud olemise kolme tunnust ning liigume seeläbi väravateni, mis võivad meid viia virgunud kogemuse vabaduseni. Uurime laagris ka wabi-sabi‘t, Jaapanist pärit vaadet ilule, mis on ebatäiuslik ja püsitu. Tõlge eesti keelde.

Kaasa tuleb võtta oma magamiskott või muu magamisvarustus ja võimalusel telk. Menüüs on taimetoit ja see valmib osavõtjate kaasabil. Laager algab reede (02.08) õhtusöögiga kell 19.00. ja lõppeb reedese (09.08) lõunasöögiga.

Laagris osalemise tasu: 65 eurot (tudengitele ja pensionäridele 45 eurot). Laagris osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud. Palume registreerida end hiljemalt pühapäevaks, 28. juuliks.

NB! Laager sobib neile, kes on varasemast hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse harjutustega tuttavad.


Registreerimine ja info: 52 11 284,