Uudised

Budakoja suvelaager 2012

kamalashilaNädalane meditatsioonilaager Kamalašila eestvedamisel

NB! Et ruumide suurus seab omad piirid, on praeguseks laagrisse registreerunute arv täis ja rohkem osalejaid sellesse laagrisse ei mahu. Soovi korral võib end lisada laagri ootejärjekorda juhuks, kui mõni koht vabaneb.

Seekordne Budakoja suvelaager toimub reedest 3.08. kuni reedeni 10.08. Nii nagu eelmiselgi aastal leiab laager aset Kamnitsas Põlvamaal.

Sel aastal juhib suvelaagrit Dharmachari Kamalašila. Kamalašila on raamatu „Mõtlus – tee meelerahu ja ületava mõistmiseni“ autor ja on ühtlasi üks kogenumaid meditatsiooniharjutajaid ja -õpetajaid Triratna Budistlikus Kogukonnas.
Laagris vaatleme Triratna terviklähenemist meditatsioonile ja harjutustesse on kaasatud nii meelerahu (samatha) kui mõistmise (vipassana) tahud. On tõenäoline, et Kamalašila palub hoida laagri ajal vaikust, ja sellest soovist lugupidamine on oluline: vaikus laseb mõtisklustel tunduvalt sügavamale minna. Tõlge eesti keelde.

Kaasa tuleb võtta oma magamiskott või muu magamisvarustus ja võimalusel telk. Menüüs on taimetoit ja see valmib osavõtjate kaasabil. Laager algab reede (03.08) õhtusöögiga kell 19.00. ja lõppeb reedese (10.08) lõunasöögiga.
Laagris osalemise tasu: 65 eurot (tudengitele ja pensionäridele 45 eurot)

Pane palun tähele: laager on mõeldud neile, kellel on vähemalt kuus kuud hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse meditatsioonide harjutamise kogemust. Esmajärjekorras saavad osaleda need, kes on osa võtnud varasemast meditatsioonilaagrist.
Hetkel on laager täis, soovi korral võib end lisada ootejärjekorda, juhuks kui mõni koht vabaneb meiliaadressil taivo-ätt-budakoda.ee.