Uudised

Budakoja kevadkoristus ja “Hunt uksel” loovkirjutamise õpituba – 2016

kirjutamine-ja-koristamineTule aita kaasa Tallinna Budakoja kevadisel suurpuhastusel ja ettevalmistusel Buddhapäevaks!

Kevadkoristus Budakojas

Koristuspäev algab Tallinna Budakojas (Luha tn 1) laupäeval 21. mail 2016 kell 10 hommikul ühise mediteerimisega. Neil, kes mediteerimise ajaks kohale ei jõua, sobib saabuda kella 10.45 ja 11 vahel ning kell 11 hakkame üheskoos tööga pihta. Umbes kell 13 plaanime koristamisega valmis saada ja süüa kerge eine (Palume kaasa võtta taimetoitu ühiseks eineks).


 

“Hunt uksel” loovkirjutamine Pääsküla rabametsas

RabaradaPeale koristuspäeva on soovijail võimalik osaleda “Hunt uksel” loovkirjutamise õpitoas. Kuna Buddhapäeva teema on sel aastal „Buddha ja mets“, siis ilusa ilma korral kirjutamegi metsas, täpsemalt Pääsküla rabametsas. Kui ilm on vihmane, siis saame jääda kirjutama Budakoja ruumidesse. Loovkirjutamise õpitoas võivad loomulikult osaleda ka need, kes mingil põhjusel hommikusel koristuspäeval osaleda ei saa. Ilusa ilma korral koguneme kell 14.30 Hiiu ja Tähe tänavanurgal asuvas parklas (Hiiu haigla juures), kust liigume koos edasi rabarajale. Matka pikkuseks on umbes 5 km.

Pildike Sarvamitra eneseportreede seeriast – metsa taustal

Loovkirjutamist juhendab Dharmachari Sarvamitra, metsa tutvustab Herdis Fridolin. Loova kirjutamise õpitubade läbiviimisel lähtub Sarvamitra „Hunt uksel” kirjutamisharjutustest (lühitutvustuse leiab ka inglisekeelselt “Wolf at the Door” veebilehelt: http://wolfatthedoor.org/). Sarvamitra eestvedamisel on loovkirjutamise õpitubasid toimunud Eestis ja Soomes 2002. aastast alates. “Hunt uksel” kirjutamisharjutused on loodud selleks, et tuua kujutlusvõimevabadus argise keskele. Kujutlusvõimerikkuse ja igapäevaelu ühildamine võib ravida ja jõudu anda, värskendada armastust elu vastu ning tuua muutusterohkeid taipamisi ellu ja inimsuhetesse. Lisainfo:  Kõik on oodatud!