Uudised

Aprilli ja mai meditatsiooni- ja budismiõhtud Tartus

bodhileht7., 20., 28. aprillil ja 5., 12. 19., 25. mail

Aprillis:
  • Neljapäeval, 7. aprillil: Meditatsiooni õpituba Vaddhaka eestvedamisel. Tutvume märtsi anapanasati kursuse teemaks olnud 16osalise hingamise teadvustamise meditatsiooni lühivormidega.
  • Kolmapäeval, 20. aprillil: Sissejuhatus meditatsiooni. Kavas on sissejuhatus budistlikku meditatsiooni ja juhendatud meditatsioonid. Õhtu toimub Taivo Org’i eestvedamisel.
  • Neljapäeval, 28. aprillil: Õhtu teemaks on “Tähelepanelikkus kui kannatusest vabanemise tee”. Alustame Buddha kahe kannatuse noole õpetusest (Sallatha sutta, Sanjuttanikāja 36.6) ja vaatleme tähelepanelikkuse rolli valu, haiguse ja stressiga toimetulekul. Kavas on meditatsioon ja loeng. Õhtu toimub Taivo Org’i eestvedamisel.
Mais:
  • Neljapäeval, 5. mail: Tartut külastav Dharmachari Saddhaloka Inglismaalt peab loengu, mille teemaks on “Voolu astumine. Järk-järguline tee virgumisele”. Kavas on meditatsioon ja loeng.
  • Neljapäeval, 12. mail: Vaddhaka eestvedamisel toimuva õhtu teemaks on “Sinu aju, Buddha aju”. Kavas on meditatsioon ja loeng.
  • Neljapäeval, 19. mail: Vaddhaka peab loengu, mille teemaks on “Kohtume Amoghasiddhi, põhjakaare Buddhaga”. Kavas on meditatsioon ja loeng.
  • Kolmapäeval, 25. mail: Alari Allik räägib Saigyōst – arvatavasti kõige kuulsamast keskaegsest jaapani luuletajast – tema budistlikust luulest ja erakuelust. (Alari on aastaid vedanud Tallinna zen kogukonna tegemisi, samuti on ta Jaapani filoloogia õppejõud Tallinna Ülikoolis). Kavas on meditatsioon ja loeng.

NB! 26. maiks kavandatud üritus toimub päev varem – 25. mail.


Asukoht: Kastani 38
Aeg: 18.30-20.30
Soovitatav osalustasu: 2,50 eurot (tudengitele, õpilastele ja pensionäridele 1,60 eurot)

Lisainfo: Taivo (tel. 52 11 284, taivo(ätt)budakoda.ee)