Uudised

Anapanasati meditatsiooni kursus Tartus – kevad 2011

header1Viiel neljapäeval (03.03-31.03)

Viiel neljapäeval – 3., 10., 17., 24., 31. märtsil
kell 18.30-20.30
aadressil Kastani 38

Hingamise teadvustamise meditatsioonid on omased paljudele budismi vormidele. Anapanasati meditatsiooni kursuse raames tutvume Gautama Buddha 16osalise hingamise teadvustamise harjutusega. Anapanasati (“anapana” – sisse- ja väljahingamine, “sati” – tähelepanelikkus (paali k.)) on esimene meditatsioon, mida Buddha käsitleb paali kaanoni Maha-Satipatthana ja Satipatthana suttades, samuti on see Anapanasati sutta keskne teema.

Harjutuse ülesehitus lähtub neljast teadvustamise alusest – keha, tunnete, meele ja tegelikkuse teadvustamisest. Selles on loomulikuks tervikuks põimitud nii samatha (meelerahu, -selguse ja positiivsuse arendamine) kui vipassana (samatha terviklikkuse pinnalt kogemuse püsitu ja ühtepõimitud loomuse uurimine) elemendid. Neil õhtutel tutvume Buddha õpetusega vestluste ja mediteerimise käigus. Vaatleme nii 16osalist harjutust tervikuna kui sellest lähtuvaid lühivorme.

Kursust juhendavad Dharmachari Vaddhaka ja Taivo Org. Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja metta bhavana harjutustega tuttavad.

Kursuse osalustasu on 20 eurot (õpilastele, tudengitele, pensionäridele 12.50 eurot).

Registreerimine ja info: 52 11 284,
taivo(ätt)budakoda.ee